reede, 14. juuli 2017

Vihmane ilm

Siis kui õues on vihmane ilm on täitsa paras midagi head küpsetada. Olen avastamas küpsetiste maailmat. Täitsa huvitav on proovida midagi uut ja vahest ka juba midagi varem tehtut uuesti teha. Nii juhtus ka paar päeva tagasi kui oli vihmane ilm. Varem olin juba omale muskaatkõrvitsa ostnud. Tegin kõrvitsakooki kreeka pähklitega. Jahtunult on isegi parem kui soojalt. Soovitan hea kook on ja varsti ka kõrvitsahooaeg tulemas.
Eile oli samuti vihmane ilm ja sel puhul sai sefiiritegu ära proovitud. Sel korral tegin poeõuntest. Õunte aeg pole veel käes. 

Siis kui sai eile nad kuivama pandud, täna panin poolikud omavahel kokku ja tuhksuhkruga üle tehtud. Suhkrut panin vähem kui retseptis kirjas. Tegelikult leidsin mitu retsepti kus kirjas erinev suhkrukogus. Ja kuna alati mulle öeldakse , et liiga magus. Seega vähem suhkrut. Täpselt ei arvestanud aga üks valmis sefiir on kuskil 90-100kcal. Retsepti leiab 
siit. Ja pildid valmis sefiirist.Tänase ilusa ilmaga korjasin kuivatamise jaoks ka natuke tee ja maitsetaimi. Kolm erinevat piparmünti, pune, lavendel ja basiilik.Tahan sel aastal katsetada ise erinevad puuvilja- ja maitseteid teha. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar